clear

 

هفت روز هفته پاسخگوی شما هستیم                تلفن: 01144733862-09114121471                tispoon.org@gmail.com

 

contacts محمود امانی
library_books سخنرانی
schedule
visibility 9

مشخص کنید در مورد چه چیزی می خواهید سخنرانی کنید: دیل کارنگی در کتاب زیبای آیین سخنوری به 4 نکته برای سخنران حرفه ای شدن اشاره می کند و معتقد است یکی از مهمترین مواردی که سبب استرس و ایجاد فشار بر سخنرانان می شود مشخص نبودن دقیق موضوع سخنرانی است .

contacts محمود امانی
library_books سخنرانی
schedule
visibility 10

با متن سخنرانی کنیم یا بدون متن؟ سوال بسیار مهمی که هنرجویان و علاقمندان به یادگیری تکنکی های سخنرانی مطرح میکنند این است که سخنرانی را باید بدون متن ارایه داد یا با متن؟ و اصولا کدام بهتر است؟ در پاسخ باید بگویم به فراخور سناریوی سخنرانی، موضوع، میزان آمادگی، فضای ارایه و بسیاری عوامل دیگر می توانید سخنرانی هایتان را بدون متن یا  با متن ارایه دهید و البته این نکته را اضافه کنم که هیچکدام ارجحتر بر دیگری نیست.

contacts مؤسسه سخنوری تیسفون
library_books سخنرانی
schedule
visibility 10

17 روش کاهش استرس قبل از سخنرانی: استرس هنگام ارایه و سخنرانی یکی از مهمترین دلایل ترس بسیاری از مردم از جمله دانش آموزان و دانشجویان هنگام سخنرانی، ارایه کلاسی و سمینارها و جلسات دفاعیه پایان نامه ها محسوب می شود. برای اینکه بر ترس و استرس مفرط هنگام سخنرانی و  ارایه غلبه کنید، 17 راهکار مفید قبل از انجام سخنرانی را به شما معرفی می کنم:

contacts مؤسسه سخنوری تیسفون
library_books سخنرانی
schedule
visibility 12

اگر هنگام سخنرانی، متن سخنرانی را فراموش کردیم چه کار کنیم؟  شاید برای همه ما این اتفاق افتاده باشد که حین تدریس ،سخنرانی و یا گفتگو با اطرافیان و مخاطبین ، ادامه بحث را فراموش کرده باشیم. در سخنرانی های طولانی و یا زمانی که به قدر کافی تمرین نکرده باشیم این حالت می تواند اتفاق بیافتد.

contacts محمود امانی
library_books سخنرانی
schedule
visibility 10

علت استرس و اضطراب در هنگام سخنرانی چیست و چرا برخی از سخنرانان در سخنرانی استرس و اضطراب دارند؟: بسیاری از مردم فکر می کنند تنها آنها هستند که هنگام سخنرانی دچار اضطراب و استرس می شوند در حالیکه این فرض درست نیست. بسیاری از انسانها هنگام روبرو شدن با افراد غریبه و همچنین حضور در اجتماعات بزرگ انسانی دچار استرس و اضطراب می شوند و این طبیعی است اما با بهره مندی از دانش سخنوری و آموختن تکنیکهای اساسی سخنوری،براحتی می توان تا حدود زیادی از استرس و اضطراب کاست.

contacts مؤسسه سخنوری تیسفون
library_books سخنرانی
schedule
visibility 9

5 روش عالی برای بخاطرسپاری متن سخنرانی: در قدم نخست توصیه می کنیم که واو به واو یا به عبارتی کلمه به کلمه متن سخنرانی را حفظ نکنید. این کار باعث استرس شما می شود. فراموشی بخش هایی از سخنرانی عادی و طبیعی است و حتی سخنرانان بین المللی هم نمی توانند متن سخنرانی طولانی را کامل و جامع همانند متن ادا کنند. اما یکی از بدیهی ترین مهارتهای هر سخنران،بخاطر سپردن متن کامل یا بخشهای از سخنرانی است. اگر بخواهید سخنران ماهر و عالی باشید توصیه می کنم تا می توانید،شعر،جملات مشاهیر،خاطره،زندگینامه،ضرب المثل و تاریخ بخاطر بسپارید.سخنرانی با متن ایراد نیست اما سخنرانی بدون متن و حافظه قوی یک امتیاز بزرگ برای سخنرانان محسوب می شود.

در کلاس های تخصصی آموزش سخنرانی مؤسسه سخنوری تیسفون، هنرجویان در بالاترین و حرفه ای ترین سطح در ایران و جهان اصول و فنون سخنرانی را به صورت تئوری و عملی آموزش می بینند. برخی از سرفصل های کلاس های آموزش سخنرانی مؤسسه سخنوری تیسفون عبارتند از: جزییات بیشتر

banerfooter